KANGURU

SINAV SONUÇLARI

23.04.2022

Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması

2022 YarışmaSonuçlarının Değerlendirilmesi

 

 

Kanguru Matematik 2022 yarışmalarına 100 binin üzerinde öğrenci katılmıştır. Tüm katılımcı sayıları ve ayrıntılı istatistikler Boğaziçi Üniversitesi'nden öğretim üyeleri tarafından hazırlanmakta ve en kısa sürede sayfamızdan erişime açılacaktır.

 

Bununla birlikte değerlendirme süreciyle ilgili kimi noktaları sizlerle paylaşmak istiyoruz:

 

- Elimize ulaşan optiklerin yaklaşık 5 bin tanesi problemli olarak ayrılmış ve değerlendirmeleri sürmektedir. Bu 5 bin optiğin değerlendirmesi de itiraz süreci içerisinde tamamlanarak sonuçlara eklenecektir. 

Problemli olarak ayrılan optiklerdeki başlıca sorunlar: 

                           - TC kodlanmaması, yanlış kodlanması

                           - Okul Kodu kodlanmaması

                           - Sınıf ya da  isim kodlanmaması

                           - Kodlamanın yanlış yapılması (silik ya da aynı sütuna 2den fazla işaretleme)

                           - Gönderilen Optik Formun Optik okuyucu tarafından tanınmaması, fotokopi optik kullanılması. 

 

- İtiraz süreci 23 Nisan - 30 Nisan dönemidir. İtiraz süreci sonrasında her itiraz tek tek değerlendirilerek 7 Mayıs'ta kesin sonuçlar ve sıralamalar ilan edilecektir.

 

- İtiraz sürecinde ve değerlendirme döneminde Değerlendirme Kurulumuz ile iletişim sadece sitemizdeki formlar aracılığıyla yazılı olarak yapılacaktır. Sonuçlar ve değerlendirme ile ilgili ofisimizi aramamanızı rica ederiz. 

 

- Okullar için kendi öğrencilerinin toplu sonuçlarının listeleri ayrıca 7 Mayıs'ta Öğretmen Panellerine eklenecektir. 

 

- 7 Mayıs'ta açıklanan kesin sonuçlarla birlikte FİNAL SINAVI başvuruları başlayacak olup Final Sınavı her ilimizde 28 Mayıs'ta düzenlenecektir. 

 

Değerlendirme sürecinde bize ulaşan her optiğin değerlendirmesi yapılmakta olup bu süreçte problemli optikleri süreci uzatmaktadır. Ancak optik kodlamaları problemli de olsa ulaşan her bir optikle tek tek ilgilendiğimizi bilmenizi isteriz. 

 

Bu süreci de problemsiz geçirmek için sizlerden de sabır ve anlayış beklemekteyiz, tekrar tüm katılan öğrencilerimize başarılar dileriz. 

 

Kanguru Matematik Türkiye

Yürütme Kurulu