KANGURU

Salgın sırasında yarışmamız

Geçtiğimiz yıl: 

Oldukça zor bir dönemi birlikte yaşıyoruz. Daha önce tecrübe etmediğimiz ve sağlığın önemini bize hatırlatan Covid-19 sürecinde, elimizden geldiği kadar öğrencilerimize ve öğretmenlerimize destek olmaya, moralleri yüksek tutmaya çabaladığımız bir eğitim dönemiydi. 

Mart ayı başında tüm kargoları, katılımcı tüm okullara ulaştırdıktan hemen sonra, sınav öncesinde alınan önlemler kapsamında okullar kapandı ve sınav okullarda gerçekleşemedi. Bu süreçte sınavın iptalini hiç düşünmedik ve alternatif yol olarak diğer ülkeler gibi sınavı ‘online’ yapmaktan başka bir çözümümüz de kalmamıştı. Öğrencilerimize bu yılki özgün kanguru matematik problemlerini ulaştırmak ilk önceliğimiz oldu. 

Online sınav sistemimiz www.kangurudeneme.com sitesini hizmete açarak, 130 bini aşkın katılımcıyı hızlıca online sisteme dahil ettik. Bu kısımda elbette sorunlar oldu. Özellikle kimlik bilgileri ve/veya telefon bilgileri gibi kişisel bilgilerin fazlaca yanlış girilmesi ilk önceliği bu bilgilerin düzeltilmesine vermemize vesile oldu. Bu süreçte en pratik şekilde güncelleme metodlarını devreye aldık. Sınavdan önce Online süreçte yaşanabilecek birçok sorunu öngörmek ve düzeltmek adına prova sınavları yaptık. Elbette yine de sınav esnasında sorun yaşayan öğrencilerimiz oldu fakat az sayıda sorun yaşayan öğrencilerimiz için de telafi sınavları açarak çözüm üretmeye gayret ettik. Hiçbir öğrenci, veli ya da öğretmenimizi üzmemek, haklarını korumak adına zorlu bir süreç geçirdik. Hak eden tüm öğrencilerimizin final haklarını saklı tuttuk. 

Yine de bu süreçte hatalarımız, eksik kaldığımız yönler olmuştur. Bu konuda da kendimizi geliştirmeye ve sorunları ivedilikle çözüp, bu yıl sınavında yaşanmaması adına gayret göstermeye devam ediyoruz. Yeni dönemde daha sağlıklı koşullarda ve yüz yüze sınavlarımızı uygulamayı iple çekiyoruz. 

 

 

Zor bir yılın ardından, 2021 Kanguru Matematik Yarışması kayıtlarının başladığını duyurmak isteriz.

2020 Final sınavı okullar açıldığında yüz yüze yapılacağını da bildirmek istiyoruz. Henüz tarih belli değildir. Tarih belli olduğu zaman sosyal medyadan açıklama yapacağız. Hesaplarımızı takip ediniz.

Bu sene sınav kayıt sistemimiz, sitemiz ve store bölümümüz tüm kanguruculara daha iyi hizmet verebilmek için yenilenmiştir. Sıkça sorulan bazı soruların cevapları için bu metni derledik. 

Lütfen aklınıza başka bir soru gelirse ya da kayıt sırasında bir problemle karşılaşırsanız iletişim hattımızı mesai saatleri içinde aramaktan çekinmeyin. Kayıt dönemleri yoğun geçer ve bazen telefonu düşürmekte zorlanabilirsiniz. Eğer whatsapp’tan bize mesaj bırakırsanız, size en kısa zamanda dönüş sağlayacağız. 

Tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize sağlık ve başarı dolu bir yıl dileriz. 

 

 

Kanguru 2020 sınav sonuçları için: www.kangurudeneme.com 

Bu sene yenilikler: 

- Kayıt sistemi 

- Kullanıcı dostu web sitesi 

- Online deneme sınavları ile daha fazla Kanguru matematik sorusu 

- Store yenilendi. Birçok yeni ürün ve yayın eklendi. 

- Kanguru Matematik Video çözüm uygulamamız Android ve ios için hazır. İndirebilrisiniz. 

 - Store uygulamamızı kullanarak cepten kolay alışveriş yapabilirsiniz. 

- https://www.kangurugames.com/ online mantık, muhakeme oyunları için. Ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.