KANGURU

Kanguru Matematik 2021: 12 Haziran'da!

 

KANGURU MATEMATİK 2021 YARIŞMASI

UYGULAMA YÖNERGESİ - PDF İNDİR

 

  • Kanguru Matematik 2021 Türkiye Sınavı 12 Haziran’da uygulanacaktır. Yarışmamız yüz yüze yapılacaktır. Online seçeneği sadece mecburi durumlar içindir ve sonuçları da ayrı değerlendirilecektir.

 

  • Bireysel kayıt yaparak yarışmaya katılacak öğrencilerimiz Sınav Giriş Belgelerini 5 Haziran’dan itibaren güncel haliyle panellerinden almalıdırlar. Zorunlu bir sebeple (karantinada olmak, şehir dışında olmak, sokağa çıkma yasağı olması vs.) sınava yüz yüze katılamama durumunuz var ise bu isteğinizi öğrenci panelinizden 24 Mayıs - 4 Haziran tarihleri arasında iletebilirsiniz.

 

  • Okul Kayıt ile katılan öğrencilerin yarışma organizasyonu kendi okulları tarafından yapılır.
  • Okullar yarışma gününü 10-15 Haziran arasında olacak şekilde belirleyerek       öğrencilerini bilgilendirirler. Yarışma sonrasında kitapçıklar toplanır.

 

  • Şehir dışında ya da karantinada olan ya da buna benzer geçerli bir sebep ile yarışamaya katılamayacak olan öğrenciler Online katılım için başvurularını Öğrenci panellerinden 24 Mayıs- 4 Haziran arasında yapabilirler. Online yarışmaya katılanların değerlendirmesi ayrı yapılır. Yüz yüze katılanlar ile Online katılanlar birbiri ile yarışmazlar. Örneğin Online sınavda 85 alan bir öğrenci final hakkı kazanamazken Yüz yüze katılan ve 70 alan başka bir öğrenci finale katılma hakkı kazanabilir. Online yarışmamızın, katılımcı sayısına göre, kamera açık olarak yapılması planlanmaktadır.
  • Her iki şekilde yarışmaya katılan öğrencilerin ilk %5’i aynı final sınavına (yüz yüze yapılacak) katılmaya hak kazanır.

 

  • Herhangi bir okulun bütün öğrencileriyle Online olarak katılma isteği olursa bu isteğini 24 Mayıs- 4 Haziran tarihleri arasında doğrudan 0543 889 0483 nolu Öğretmen iletişim hattımıza sebebiyle birlikte iletmelidir. Bu şekilde Online yarışmaya katılacak okullar sınav anında öğrencilerine kamera ile gözetmenlik yapmalıdır. Kanguru Matematik ihtiyaç halinde sınavın kamera kaydını ilgili okuldan isteyecektir.

 

  • Yarışmaya katılacak tüm öğrencilerimiz 5 Haziran ile 10 Haziran arasında Öğrenci Panellerine girerek Öğrenci Giriş Belgelerinin güncel halini kontrol etmekle yükümlüdür.

 

  • Yarışma dökümanları (kitapçıklar, sertifikalar, optik formlar, hediye oyunlar, yönerge vs.) 20 Mayıs itibariyle kargoya verilecektir. Okullardaki yarışma koordinatörlerine ulaşan kargoların içeriği kontrol edildikten sonra sınav gününe kadar güvenli bir şekilde saklanmalıdır.

 

  • İletişim Numaralarımız: (Telefonlar meşgul ise Whatsapp üzerinden mesaj gönderebilirsiniz).

 

 

Veli-Öğrenci iletişim hattı: 0533 688 04 83

Öğretmen İletişim hattı: 0543 889 04 83

 

 

 

KANGURU MATEMATİK

DANIŞMA KURULU