KANGURU

KANGURU 2021 - Önemli Duyuru

Merhaba Sevgili Kangurucular

   Kanguru 2021 Uluslararası Yarışması’nı (Ana Sınav) son ana kadar yüzyüze sınav uygulamak konusunda bu yılki gayret ve bakanlıkla yazışmalarımız sonunda nihayet amacına ulaştı. Hepimiz geçen sene ve bu yıl yaşanan salgın koşullarından yorulduk ve etkilendik. Sınav günü çok yaklaştı ve biz de siz Kangurucular’a kısa bir açıklama yapma gereği duyduk.

   Öncelikle sınava katılım adına derneğin yanında olan tüm okullara, organizasyonun bel kemiğini oluşturan Kanguru Koordinatörlüğünü üstlenen öğretmenlerimize, yarışmaya katılım için öğrencilerini teşvik eden veli ve elbette yarışmanın gerçek oyuncuları öğrencilerimize katılımları ve destekleri için teşekkür ederiz...

   Dilerseniz soru cevap şeklinde aklınızdakilere yanıtlayalım...

Sevgili Öğrenciler;

Sınav tarihi ve saatleri hakkında:

 1. SINAV MERKEZİ olarak seçtiğiniz (sınava gireceğiniz) okul salgın nedeniyle Sınav tarihini ve saatini değiştirmiş olabilir. Bu konu ile ilgili SMS aldıysanız SMS'te bildirilen tarihe göre sınava gidiniz. (SMS aldıysanız Sınav Giriş Belgenizde yazan tarih önemli değildir, SMS'teki bilgiye göre hareket ediniz.)
 2. SINAV MERKEZİ olarak seçtiğiniz (sınava gireceğiniz) okul salgın nedeniyle Sınavı okulunda uygulamayacak olabilir. Bu konu ile ilgili SMS aldıysanız SMS'teki bilgilendirmeye uyunuz. ONLINE SINAV katılımı 12 HAZİRAN SAAT 11.00'de tek seans olacak ve başka saatte katılım sağlanamayacaktır. ONLINE sınava "kangurudeneme.com" sitesinden sadece TC bilginiz ile şifresiz katılabilirsiniz.
 3. SINAV GİRİŞ BELGENİZde "Öğretmeninize Danışınız" yazıyorsa Sınav günü ve saatini okulunuz belirliyor demektir. Sınav bilglerini öğretmeninizden edinebilirsiniz. 
 4. Sınav Giriş Belgenize www.kangurumatematik.com adresinde GİRİŞ bölümündeki Öğrenci GİRİŞ bölümünden ulaşabilirsiniz. Öğrenci Panelinize giriş yaptığınızda Sınav Giriş Belgesini göreceksiniz. Panele giriş için şifrenizi unuttuysanız "Şifremi Unuttum" diyerek şifrenizi alabilirsiniz. Sınava yüzyüze katılacaksanız bu belgenin çıktısını ya da ekran görüntüsünü, HES Kodunuzu ve kimliğinizi yanınızda bulundurunuz. Sınav için kalem, silgi, kalem tıraş, su gibi malzemelerinizi yanınıza almayı unutmayınız. Sınav anında Cep Telefonunuz kapalı olmalı ya da yanınızda olmamalıdır. 
 5. Optik Formlarınıza TC numaranızı doldurmayı unutmayınız. 
 6. Sınava YÜZ YÜZE katılamayacak olan öğrenciler ONLİNE için başvuru yapmamış olsa bile sınava 12 Haziran saat 11.00'de Online olarak girebilirler. 
 7. ÖNEMLİ: Sınava hem Yüz yüze hem de Online olarak giren öğrenciler diskalifiye olurlar.

  

   Online Sınav: 12 Haziran 11.00’da. Kangurumatematik.com’da ‘Sınava Giriş’ linkini tıklayarak gerçekleşecek. Tüm gün değil unutmayın. Saat 11.00’da...

   Son olarak salgın koşullarından dolayı bir okulun tamamen öğrencilerini online sınava alması konusunda da kolaylık sağladık. Yani eğer sizi okulunuz kayıt ettiyse ve okulunuz sınavı tüm okula online yapma kararı aldıysa bu kararı da ‘ Sınav giriş belgesi’ kısmında görebilmektesiniz.

Özetle en önemli detay ‘Sınav giriş belgesi’ni’ öğrenci panelinizden kontrol ederek sınava nasıl gireceğinizi muhakkak kontrol etmenizdir.

Link: http://www.kangurumatematik.com/

 

Sevgili Öğretmenler;

Sınav uygulaması hakkında:

 1. SINAV dökümanları tüm okullara 20 Mayıs itibariyle kargolanmıştır. Dökümanlarınızı kontrol ederek Sınav kitapçıklarını güvenli bir şekilde muhafaza ediniz. Dökümanlarınız kargodan kaynaklı ulaşmadıysa öğrencilerinizi 12 Haziran saat 11.00'deki Online sınava yönlendiriniz. Online Sınav kangurudeneme.com sitesinden 12 Haziran saat 11.00'de tek seans olarak yapılacaktır. Öğrencileriniz Sınava TC ile şifresiz girebilirler.
 2. Sınava katılacak öğrencilerinizi panelden görebilir, çıktı alabilirsiniz. ONLINE katılacak öğrencilerinizi de panelden görebilirsiniz. 
 3. SINAVI kendi öğrencilerinize yüzyüze uygulayacaksanız 10-15 Haziran tarihleri arasında bir sınav günü belirleyerek öğrencilerinize haber vermeyi unutmayınız. Sınavdan sonra kitapçıkları mutlaka toplayınız. Bize sadece Optik formları sınavı uyguladıktan sonra 1-2 işgünü içinde kargolayınız. 
 4. SINAV MERKEZİ okul iseniz (kendi öğrencileriniz dışında dışarıdan da öğrenci katılımı var ise) öğrenciler okulunuza 12 Haziran saat 10.00'da geleceklerdir. Bu bilgi öğrencilere SMS ile iletilmiştir. Dışarıdan gelen öğrencileri öğretmen panelinizdeki Bireysel Başvurular bölümünde görebilirsiniz. 
 5. Yarışmaya katılan öğrencilerinize Sertifika ve Puzzle Oyunları dağıtınız. (MARS puzzle Lise seviyesi, Diğer Puzzlelar ise daha küçük sınıflar içindir.) 
 6. Sertifikalara katılımcı öğrenci isimlerini yazarak dağıtınız. 
 7. Optik Formlara kodlanacak olan OKUL KODları Öğretmen Panelinizde yazmaktadır.
 8. Sınav sırasında Salgın şartlarına dikkat etmeniz hem sizin hem de öğrencilerin sağlığı açısından önemlidir.  
 9. Sınav süresi, soru sayıları gibi ayrıntılar için aşağıdaki Sınav Yönergesini okuyunuz.
 10. Şartname'de belirtildiği gibi, 5'ten az öğrenci kaydeden okullara Sınav Dökümanı gönderilmemiştir. Bu şekilde öğrencileriniz var ise mutlaka 12 Haziran saat 11.00'deki Online Sınava katılmaları gerekir. Bu durumu öğrencilierinize iletiniz. 

 

SINAV YÖNERGESİ İNDİR 

 • Online sınav ile yüzyüze sınav farkı nedir?

   Teorik olarak hiçbir fark yoktur. Online sınava giren öğrenciler kendi aralarında, yüzyüze sınava giren öğrenciler kendi aralarında değerlendirilip her iki sınavda da yüzde 5’lik dilime giren öğrenciler, yüzyüze gerçekleşecek olan Kanguru 2021 Final sınavına davet edilecektir.

 • Sınava ‘Sınav giriş belgesi’ ile mi gitmeliyim?

   Eğer sınav kendi okulunuzda ise sınav giriş belgesi ile gitmeseniz de olur. Fakat bir sınav merkezinde sınava girecekseniz yanınızda giriş belgesi çıktısı ya da telefonunuzda görselin olmasında fayda var. Okullarda her ne kadar liste olsa da her ihtimale karşı belgenizle gidiniz. Yanınıza ‘kalem, kalemtraş ve silginizi almayı unutmayın. Eğer TC Numaranızı ezbere bilmiyorsanız kimliğiniz muhakkak yanınızda olsun. Ayrıca HES Kodunuzu da yanınızda bulundurun.

 • Okul kodu nedir?

   Okul kodu Kanguru Matematik tarafından okullara verilen 4 haneli bir numaradır. Okullar öğretmen panllerine girerek bu kodu, sınava girecek öğrencilere sınav öncesi vermelidir. Çünkü optik formda bu kodu dolduracaksınız. Bu kodu vermeeyen öğretmeni uyarınız.

 • Kitapçıklar toplanacak mı? Optikler ne zamana kadar gönderilecek?

   Sınav sonrası sınav kitapçıları kesinlikle toplanmalıdır. Bu kitapçıklar öğrencilere haziran sonunda verilebilir. Optik formlar sınav uygulnadıktan 1 hafta içinde okullara gönderilen sınav yönergesinde yazan adrese karşı ödemeli olarak kargolanmalıdır.

 • Hediyeler ve Setifikalar

   Okullara gönderilen hediyeler öğrencilere sınav sonrası dağıtılmalıdır. Sınav ile hediyelerin bir bağlantısı yoktur. Sertifikalar öğrencilerin isimleri yazılarak öğrencilere sınav sonrası teslim edilmelidir.

 • Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

   Sınav sonuççlarının açıklanacağı tarih, sosyal medya hesaplarımızdan ve sitemizden sınavdan sonraki 15 gün içinde açıklanacaktır.

 • Sınav ödülleri nelerdir?

   Kanguru Matematik Yarışması tüm dünyada 7 milyondan fazla öğrencinin katılımıyla gerçekleşen bir organzasyondur. Her ülke kendi çocuklarını değerlendirir ve ödüllendirir. Sitemizde Kanguru 2021 sekmesi altında şartnamemizde sınıf bazlı ödüllendirmelere ilişkin açıklamaları okuyabilirsiniz.

 

   Tüm soru ve sorunlarınız için bizi arayabilir ya da Whatsapp’tan mesaj bırakabilirsiniz.

Öğretmen Hattı: 0543 889 04 83 (Whatsapp mesajı gönderebilirsiniz)

Öğrenci/Veli Hattı: 0533 688 04 83 (Whatsapp mesajı gönderebilirsiniz)

 

SINAV YÖNERGESİ İNDİR 

 

 DUYURUYU PDF OLARAK İNDİR!