Online Yarışma

Online Yarışma

Kanguru Matematik 2020 Yarışması Covid-19 Salgın Önlemleri nedeniyle 16 Mayıs 2020 tarihinde ONLİNE yapılacaktır. 

Yarışmaya katılmak için Öğrenci Girişi yaparak panelinizden "sınavı başlat" butonuna tıklamanız yeterlidir. Buton 16 Mayıs'ta aktif olacaktır.

 - İlkokullar saat 10.00'da,

 - Ortaokullar ve Hazırlık Sınıfları saat 12.00'de,

 - Liseler ise saat 14.00'de uygulayacaktır.

Ayrıntılar aşağıda...

 

Kanguru Matematik 2020 Yarışması dünya çapında yaşanan Covid-19 salgını nedeniyle diğer ülkelerle birlikte mayıs ayında online (internet üzerinden) yapılacaktır. 

Her yıl olduğu gibi yarışmayı okullarımızda bir bayram havasında öğrencilerimizin coşkusu ile uygulamak isterken, yaşanan süreç bu yıl yarışma takviminde ve uygulama biçiminde değişiklik yapılmasını zorunlu kılmıştır. 

Bu değişikliklerden bir tanesi de 21 Mart 2020 tarihinde fiziksel ortamda yapılması planlanan yarışma sınavının diğer ülkelerle birlikte mayıs ayında ve online yani internet üzerinden yapılmasıdır. 

Ülkemizde yapılacak online sınav tarihi 16 Mayıs 2020, Cumartesi günüdür. 

 

Daha önce kayıt yaptıran öğrencilerimizin dökümanları Mart ayı başında okullara kargo ile gönderilmiştir. Dökümanların dağıtımı 18 Mayıs'tan sonra yapılabilir. Önerimiz bu dökümanların Eğitim Öğretim süreci başladıktan sonra dağıtılmasıdır. 

 

Daha önce kayıt yaptırmayan öğrencilerimizden gelen talep üzerine; Web sitemizde 01 – 08 Mayıs tarihleri arasında Ek kayıt açılmış olacaktır. 

Kayıtlar “bireysel” olarak www.kanguru-tr.com sitesinden yapılacaktır. Katılım ücreti ücret 25 TL olacaktır. Bu dönemde yeni kayıt yaptıran öğrencilerimiz “online” yarışmaya katılabilecek ve sertifikalarını sadece dijital olarak alabileceklerdir. Daha önce kayıt yaptırmış olan öğrencilerimizin alacağı hediye ve basılı dökümanları alamayacaklardır.

 

09 Mayıs 2020 (Cumartesi) günü, prova yarışması yapılacaktır. Prova sınavı deneme amaçlı olup kayıtlı tüm öğrencilerimiz katılabileceklerdir. Prova yarışma sınavı, öğrencilerimizin Online yarışma sistemimizi tanıması ve Online sınavın sağlıklı bir şekilde uygulanabilmesi için yapılmaktadır. 09 Mayıs 2020, Cumartesi günü yapılacak prova yarışma sınavı ücretsiz olup, daha az soru ve daha az sürede uygulanması planlanmaktadır.  Bu amaçla 10 sorunun yer alacağı 30 dakikalık bu prova sınavına katılımınız, asıl yarışma öncesinde olası sorunların çözümünde önemli bir deneyim olacaktır. 

Prova yarışması ilkokul ve Lise için saat 10.00’da Ortaokul için ise saat 11.00’de yapılacaktır. Hazırlık sınıfları 8. Sınıf kategorisinde yarışacağı için Ortaokul saatinde yarışmaya girmelidir.

 

Final sınavımızı, okullarımız örgün eğitime geçtikten sonra ve fiziki olarak uygulamayı planlıyoruz. Bununla ilgili takvim sizlere bildirilecek olmakla birlikte duyurular için web sitenizi takip etmeniz yararlı olacaktır.

 

Yaz kampları programının uygulanmasının bu yıl mümkün olamaması   nedeniyle Final yarışması sonrasında dağıtılacak ödüller de revize edilecektir.

 

Aşağıda online yarışma sürecine dair ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz.

Sorularınız için sitemizdeki “Online Yarışma Kılavuzunu” inceleyebilirsiniz.

 

1- Yarışma hangi sitede olacak?

 

Online yarışmaya giriş linki sitemizin ana sayfasındaki menüye eklenmiştir. www.kanguru-tr.com

 

2- Online Sınava Giriş için hangi bilgiler gereklidir?

 

Kayıt yapan öğrencilerimiz “TC Kimlik Numarası ile giriş yapabilirler”.

Okul kaydı ile katılan öğrencilerimizin sistemde kayıtlı Telefon numarası ve şifreleri bulunmadığı için sadece TC Numaraları ile giriş yapacak ve ilk girişte “Telefon Numarası” ve “şifre” belirlemeleri istenecektir. Daha sonra sisteme girişlerde bu telefon numarası ve şifrelerini kullanmaya devam edeceklerdir. 

 

3- Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

 

Yarışma sonuçları ve öğrenci karneleri sınavdan hemen sonra görülebilecek ve isteyen öğrenci dijital sertifikasını bilgisayarına indirebilecektir.

 

Lütfen Mayıs ayı başında Öğretmen Girişi yaparak kayıtlı öğrencilerinizin bilgilerini kontrolederek varsa hataları bize bildiriniz. 

İyi çalışmalar ve sağlıklı günler dileriz.

 

Kanguru Matematik Türkiye Yürütme Kurulu

İletişim: 0505 988 04 83