GRİKANGURU

GRİKANGURU

GRİKANGURU NEDİR? 

GriKanguru", her yıl Griceviz uygulamasına katılan 4-5-6-7-8 ve 9. sınıf öğrencilerin uygulama performanslarına göre en iyi olan öğrencilere verilen ödüldür. İlk defa 2019 yılında verilecek ödül öğrenci başına 600 TL. toplam 3000 TL'dir. Ödül, Griceviz uygulamasına "GRIKANGURU2018" indirim kodu ile bir yıllık üyelik yaparak katılan öğrencilere verilir. Griceviz uygulamasına bu kod ile katılım %25 indirimlidir. Ödüller için kullanıcının Nisan ayı sonuna kadar ki performansına bakılır ve ödüller Kanguru Matematik ödül töreninde verilir. 

GRİCEVİZ NEDİR?

GriCeviz bilişsel becerilerin değerlendirilmesine, üstünlük ve eksikliklerin tespit edilmesine kılavuzluk eder. Güçlü ve zinde bir beyne sahip olmak isteyen kullanıcılara eğlenceli bir şekilde kendini geliştirme olanağı sunan GriCeviz, öğrenme ve seviye belirlemenin yapay zeka algoritmalarıyla desteklendiği dünyadaki ilk bilişsel oyun uygulamasıdır. 

Mantık, Hafıza, Dikkat, Sayısal, Sözel ve Görsel kategorilerinde yer alan 20’den fazla oyunla bu alanlardaki becerilerin geliştirilmesine ve gelişimin izlenmesine olanak sağlar. 

TÜBİTAK tarafından desteklenen GriCeviz Yapay Zeka Algoritması makine öğrenmesi tekniklerini uygulayarak kullanıcıların beceri kazanım hızlarını artırmak üzere oyun seçenekleri sunar ve eş zamanlı bir şekilde kendisini otomatik olarak geliştirmeye devam eder. 

Kullanıcıların gelişim ihtiyaçları doğrultusunda her gün kişiye özel olarak farklı kategorilerdeki 3 oyunu tamamlaması önerilir. Ortalama 10-15 dakika süren oyunların zorluk dereceleri, her bir kullanıcı için özel olarak belirlenir; kullanıcısını en kısa sürede ve en hızlı şekilde geliştirmek üzere tasarlanmıştır. Gelişimin sürekli ve izlenilebilir olması için egzersizlerin düzenli yapılması önerilir. 

ODTÜ Teknokent Halıcı Yazılımevi’nde geliştirilen GriCeviz projesinde; bilgisayar bilimleri, yazılım ve zekâ alanlarında çalışan bilim insanları, mühendisler, psikologlar, eğitimciler ve zeka oyunları yarışmalarında üstün başarı göstermiş yarışmacılardan oluşan geniş bir ekibin emekleri bulunmaktadır.

İngilizce Dil seçeneği de bulunan uygulama Kanguru Matematik katılımcılarına özel %25 indirimlidir.